Nieuwe NIAS-resident Franka Hummels onderzoekt de Belarussische diaspora
Journalist en schrijver Franka Hummels krijgt de komende vijf maanden de ruimte om in een internationale en interdisciplinaire omgeving aan haar journalistieke onderzoek te werken.
Franka werkt tijdens haar NIAS-residentie aan haar boek met de concepttitel Minsk Missen, over Belarussen die sinds de mislukte opstand van 2020 hun land moesten verlaten en vanuit ballingschap blijven strijden voor democratie en het behoud van hun cultuur. Aan de hand van persoonlijke verhalen onderzoekt ze hoe mensen binnen én buiten Belarus omgaan met repressie en wat het betekent om verslag te doen van een land waar journalisten niet meer welkom zijn. Het boek wordt geen geopolitieke analyse, maar biedt lezers de kans om mee te leven met mensen in het oog van de storm.
“Het is een weelde om vijf maanden ongestoord te kunnen schrijven aan mijn boek – en dan ook nog in gezelschap van een stimulerend internationaal gezelschap dat hetzelfde doet, met wie ik verwacht dat het fijn sparren is.”